Kde, co a jak vaříme

Můžeme se pochlubit vlastní, moderní kuchyní. Dětem je poskytovaná plnohodnotná a vyvážená strava. Školní kuchyně denně vaří čerstvé jídlo. Ve spolupráci se školní jídelnou a její vedoucí se snažíme zajistit dětem kaloricky vyváženou a pestrou stravu. Svačiny jsou obohacovány zeleninou a ovocem a nabízíme dětem i celozrnné a tmavé pečivo. Je zachována vhodná skladba jídelníčku. Jsou dodržovány zdravé technologie přípravy pokrmů a nápojů. Zařazujeme i méně obvyklé, nicméně zdraví dětem prospěšné potraviny, např. cizrnu (římský hrách), jáhly a pohanku, kuskus a jiné. Naše paní kuchařky vaří naprosto výborně, jsou velmi šikovné a vstřícné a tolerantní k dětem a jejich stravovacím zvyklostem.

Úhrada stravného

Stravné ve školním roce 2019/2020 se platí zálohově na měsíc 760,-Kč  cena zahrnuje dopolední svačinu, oběd a odpolední svačinu. V případě, kdy dítě chodí po obědě domů, bude mu odpolední svačina odečtena z ceny stravného.

Stravné se hradí převodem na účet školní jídelny č. 35-292261359/0800, jméno Vašeho dítěte.

Stravné se hradí před začátkem měsíce, ve kterém se bude dítě stravovat. (nejpozději do 5. dne daného měsíce)
Informace o stravování a případných nesrovnalostech v úhradách za stravné podává vedoucí školní jídelny pí. Dana Spilková od 8.00 do 14.00 hod v kanceláři kuchyně. (v pondělí)

Omluvy dětí hlaste, prosíme, do 8:00 hod., jinak bude stravné dítěti započteno i v době jeho nepřítomnosti ve škole.


 

Jídelníček

Jídelníček je pravidelně vyvěšován na centrální nástěnku. Děti nejsou nikdy nuceny do jídla, mají možnost si i přidávat, ale měly by jídlo aspoň ochutnat.

Po celý den je důsledně dodržován pitný režim - děti mají po celý den volně k dispozici dostatek tekutin. Nutnost pít po celý den je jedna zásada zdravého životního stylu, který u dětí podporujeme. Důležité je to hlavně u dětí, které nemají velkou potřebu pít. Za tímto účelem dětem podáváme ovocné čaje, džusy. Snažíme se o pestrost nabídky. Omezujeme zbytečné slazení nápojů. Snažíme se děti naučit konzumovat pro ně neznámá jídla (i formou osvěty pro rodiče).
Mezi jednotlivými jídly jsou vhodné intervaly